Finaliści „Ele-mele, umiem wiele” na wycieczce

10 czerwca 2015 r. finaliści XII edycji konkursu "Ele-mele, umiem wiele" pojechali na wycieczkę zorganizowaną przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.

W wycieczce uczestniczyły dzieci i ich opiekunowie z 5 szkół, które w finale konkursu, otrzymały największa liczbę punktów czyli: Szkoły Podstawowe nr 33, 137, 199, ŁSO i 30.

Podczas wycieczki dzieci i ich opiekunowie, pod opieką przewodnika odwiedzili:

Gala podsumowująca konkursy odbywające się w ramach XIV Festiwalu Bibliotek Szkolnych

16 kwietnia na Gali w Muzeum Miasta Łodzi podsumowano konkursy odbywające się w ramach XIV Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Hasło festiwalowe brzmiało „Ja czytam, ty czytasz, my czytamy”. Do konkursów przystąpiło ponad 13 tysięcy uczniów z 116 szkół. Konkursy odbywały się na trzech poziomach edukacyjnych. Wszyscy uczniowie czytali lektury. Ideą konkursów było pokazanie, że lektury szkolne są ciekawe. Można je czytać pięknie solo i w duecie.

GALA FINAŁOWA Konkursu na wybór „Pracodawcy Kreującego i Wspierającego Edukację 2014”

23 kwietnia 2015 r. w Muzeum Miasta Łodzi zorganizowano Galę Finałową Konkursu „Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację 2014”.

Konkurs został ogłoszony 31 grudnia 2014 roku, jego organizatorem jest Prezydent Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jest to trzecia edycja Konkursu, stanowiąca kontynuację działań związanych z wyróżnieniem pracodawców wspierających szkoły prowadzone przez Miasto Łódź.