Szkoła z przyszłością? Zawodowa!

Aktualności

Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na konferencję „Wysokie kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy”, organizowaną pod patronatem prof.dr hab. Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Łodzi.

Konferencja odbędzie się 11 maja w godz. 10.30 – 13 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi. Prosimy o zgłoszenia drogą mailową (marzannakolodziej@gmail.com) do 5 maja.

Co można zmienić na lepsze w edukacji zawodowej dzięki dotacjom unijnym i współpracy z przedsiębiorcami? Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową? Odpowiedzi właśnie na te istotne pytania poszukają uczestnicy konferencji. Podczas obrad o przemianach w edukacji zawodowej mówić będą: dyr. Janusz Moos, Małgorzata Sienna i Elżbieta Ciepucha z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Projekty unijne wspierające szkolnictwo zawodowe przedstawią: Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20.

Refleksjami na temat współpracy ze szkołami zawodowymi podzielą się przedsiębiorcy:

Monika Czech – właścicielka Salonu Studio Urody Monika, Krzysztof Lik – kierownik Klubu Jeździeckiego Zbyszko i Ewa Szmitka - właścicielka sieci pizzerii Fiero, laureatka tegorocznej edycji konkursu Łódzkie Łabędzie. Będzie też czas na pytania i dyskusję.