Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i inne instytucje edukacyjne prowadzone przez Miasto Łódź do zarejestrowania się do Konkursu Łódzka Szkoła w Chmurze

Łódzka Szkoła w Chmurze

I      ORGANIZATORZY

Urząd Miasta Łodzi/Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia

Praktycznego w partnerstwie z firmą Microsoft

II     ADRESAT KONKURSU

W konkursie mogą brać udział szkoły i placówki oświatowe, których organem prowadzącyjest Miasto Łódź.

III   CELE KONKURSU

• Wyłonienie szkół i placówek oświatowych, które w sposób wzorcowy wdrożyły usługę Office 365 w swojej instytucji.
  • Zmotywowanie nauczycieli i dyrektorów szkół oraz placówek oświatowych do stosowania usług i aplikacji Office 365 w procesie zarządzania placówką i w działaniacedukacyjnych.
  • Upowszechnienie dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań zastosowań usługOffic365 w procesizarządzaniplacówką i w działaniacedukacyjnych.

IV   KOMISJA KONKURSU

• Komisja Konkursu powołana jest spośród przedstawicieliinstytucji współorganizujących konkurs.
  • Komisja Konkursowa dokonuje ocenzgłoszonycaplikacji.
  • Werdykt Komisji jest ostateczny.

V     PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ

Ocenie będzie podlegać:

• Aplikacja konkursow(formularz wypełniony danymi dotyczącymi stosowania usługi Office 365 w szkole lub placówce oświatowej).
  • Publikacja multimedialna prezentująca sposób wykorzystania Office 365 w procesie dydaktycznym i procesie zarządzania szkołą.

VI   STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU

• Dyrektor szkoły lub placówki oświatowezgłasza swoją instytucję do konkursu poprzewypełnienie formularza konkursowego, do którego link znajduje się nastronie internetowej ŁCDNiKP w zakładce Office 365. Zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z wyrażeniem zgodnwykorzystywanie projektu przez organizatorów dcelów edukacyjnych. LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO
  • Dla zgłoszonych szkół i placówek oświatowyczostanie wysłany link do formularza aplikacji konkursowej.
  • Instytucja przygotowujaplikację konkursową i publikację multimedialną w aplikacji Sway dostępnej w ramach usługOffice 365 dla edukacjiLink do prezentacji należy umieścić w formularzu aplikacji konkursowej. Wszystkie materiałwykorzystane w pracy konkursowej powinnbyć wykonane samodzielnie lub na licencji Creative Common.
  • Komisja, w oparciu o kryteriaocenia i dokonujwyboru dziesięciu najlepszycaplikacji konkursowych.

VII KRYTERIMERYTORYCZNE:

• Minimum 90% osób (nauczycieli, pracowników administracji i uczniówwyłączaucznióedukacjprzedszkolnej i wczesnoszkolnej) posiada konto w usłudze Office 365.
  • Minimum 10% nauczycieli uzyskało co najmniej jedecertyfikat na platformie Microsoft Educator Community (www.education.microsoft.com)
  • Przynajmniejeden z nauczycielpodzielił się swoiluswojeszkołdoświadczeniepracy w chmurzpodczausłudoskonalenia nauczycieli organizowanycprzeŁCDNiKP, w czasopiśmiDobrepraktyki” lub w innej formienaprzykłaon-line.

UWAGAPrace konkursowe powinnbyć dziełami autorskimi. Wszelkizapożyczenia z prac innycautorów są zabronione, a odpowiedzialność materialna zudowodnionnaruszenipraautorskicspoczywać będzie na uczestnikkonkursu.

VIII          TERMINARZ KONKURSU

• do 16 września 2019 r.– przesłanielinku do opracowanej prezentacji,

• do 27 września 2019 r. – przeprowadzenie postępowanie Komisji Konkursowej,

• październik 2019 r.– podsumowanie konkursu2019

IX   SPOSÓB I TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW

Wyniki konkursu będą podane do wiadomości uczestników konkursu na stronie internetowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i KształceniPraktyczneg(www.wckp.lodz.pl) w części poświęconej konkursom.

X     NAGRODY

1. Laureaci otrzymają tytułSzkoła w Chmurze”.

2. Lauraczostaną zaproszeni na specjalną wizytę w biurze Microsoft w Warszawie w roku szkolnym 2019/2020, w trakcie której wezmą udziałw dedykowanych warsztatach i wykładach dla uczniów i nauczycieli.

3. Lauraczostaną wyróżnieni w artykule na blogu Microsoft – MicrosoftMówi (https://news.microsoft.com/pl-pl/features/).

XUWAGI KOŃCOWE

• Wyniki konkursu zatwierdzone przez Komisję Konkursową są ostateczne.

• O terminie i miejscu podsumowania konkursu uczestnicy i szkoły zostaną powiadomienic indywidualnie.