Zespół Szkól Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im.Wł.Grabskiego w Łodzi

zsethdyrektor@wp.pl

zsethsekretariat@wp.pl

www.zseth.edu.lodz.pl

3. Imię i nazwisko dyrektora szkoły.

Kamila Niewiadomska

4. Imię i nazwisko osoby do kontaktu w sprawie kształcenia modułowego.

Małgorzata Kozłowska

5. Kierunki kształcenia w szkole.

Technik ekonomista

Technik hotelarstwa

Technik obsługi turystycznej

6. Kierunki kształcenia w systemie modułowym.

Technikum nr 1 - Technik Ekonomista

7. Dodatkowe informacje o szkole.

Zespół Szkół Ekonomiczno Turystyczno Hotelarskich im Wł. Grabskiego w Łodzi to szkoła z długoletnimi tradycjami, położona w centrum miasta. Ma dogodną lokalizację komunikacyjną, co zwiększa jej atrakcyjność. Uczęszcza do niej młodzież nie tylko z Łodzi ale również z okolicznych miejscowości, czemu sprzyja bliskość bursy szkolnej.

Warunki lokalowe budynku są odpowiednie do realizowania podstawy programowej i przyjętych w szkole programów nauczania.

Atutem szkoły jest baza dydaktyczna. W wielu pracowniach zamontowano projektory multimedialny i tablice interaktywne, a cztery to  wyposażone pracownie komputerowe. Szkoła dysponuje pracowniami do nauczania przedmiotów zawodowych  z pełnym wyposażeniem. W trakcje zajęć zawodowych stosowne są specjalistyczne programy komputerowe: finansowo - księgowy „Symfonia”, program do obsługi biur turystycznych „Galileo”, program do obsługi hoteli „Fidelio”. Dodatkowym atutem jest kompleks boisk sportowych „Orlik”.

Szkoła kształci w zawodach: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej. Uczniowie z powodzeniem uczestniczą  w licznych olimpiadach i konkursach międzyszkolnych. W celu podniesienia jakości kształcenia oraz umożliwienia uczniom zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych, szkoła współpracuje z instytucjami sektora edukacyjnego i sektora pozaedukacyjnego. Są to  uczelnie wyższe,  pracodawcy branży ekonomicznej, hotelarskiej i turystycznej. Młodzież odbywa praktyki zawodowe w renomowanych podmiotach w kraju. Atrakcją są praktyki na promach morskich.

Prowadzone są działania innowacyjne i nowatorskie oraz projekty unijne takie jak:

POKL Turystycznym szlakiem z ziemi włoskiej do Polski. Czas trwania projektu: 1.09.2011 - 31.12.2012. projekt z komponentem międzynarodowym

EUth-topia- Maybe we can!  w ramach programu Uczenie się przez całe życie - COMENIUS. Czas trwania projektu: 09.2012- 06.2014.

Uczenie się przez całe życie. Program sektorowy: LEONARDO DA VINCI. Typ działania: Leonardo da Vinci Mobilność (praktyki zawodowe i staże dla osób uczących się). Tytuł projektu „W drodze na europejski rynek pracy”. Czas trwania projektu I 2012 – XII 2012.

Przedsiębiorczy hotelarz na hiszpańskim rynku pracy  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka Jakość Systemu Oświaty, Działanie 3.4 Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się przez całe życie – projekt systemowy pt. „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Czas trwania projektu: I 2013 − XII 2013

Polski hotelarz na niemieckim rynku pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka Jakość Systemu Oświaty, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się przez całe życie – projekt systemowy pt. „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Czas trwania projektu :I 2014- XII 2014

Dzięki nim młodzież odbywa praktyki w Niemczech i Hiszpanii. W trakcie nauki młodzież zdobywa dodatkowe kwalifikacje poszukiwane przez przyszłych pracodawców np „Animator czasu wolnego”, „Kurs obsługi kas fiskalnych”, „Kurs pilota wycieczek”.

Mocną stroną pracy szkoły jest atmosfera i dbałość personelu o poczucie bezpieczeństwa, indywidualne podejście do uczniów oraz wyrównywanie ich szans edukacyjnych. Szkoła jest miejscem bezpiecznym w którym uczniowie znają i respektują swoje prawa i obowiązki. Podejmowane są skuteczne działania mające na celu eliminowanie zagrożeń i promowanie właściwych zachowań wśród uczniów. Innowacyjnymi działaniami są realizowane programy profilaktyczne: „Projekt przeciwdziałania alkoholizmowi”  w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Alkoholizmowi, „Wf z klasą” -  program realizowany wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazetą Wyborczą , portalem Sport.pl, Ministrem Sportu i Turystyki oraz Ministrem Edukacji Narodowej propagujący wśród młodych ludzi aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, „Nordic Walking”-  w ramach programu przeciwdziałania narkomanii.

Absolwenci kontynuują naukę na wyższych uczelniach, wielu podejmuje pracę w wyuczonym zawodzie.