ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH im. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO w Łodzi

42 648 71 12 lub 42 648 61 99

e-mail: zsp17lodz@zsp17.lodz.ids.pl,

www.zsp17.lodz.ids.pl,

3. Imię i nazwisko dyrektora szkoły.

JÓZEF KOLAT

4. Imię i nazwisko osoby do kontaktu w sprawie kształcenia modułowego.

ANNA  SIERBA

5. Kierunki kształcenia w szkole.

TECHNIKUM nr 17

- technik informatyk (nr zawodu 351203)

- technik mechanik (nr zawodu 311504 )

- technik mechatronik (nr zawodu 311410 )

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 17

- mechanik-monter maszyn i urządzeń (nr zawodu 723310)

- operator obrabiarek skrawających (nr zawodu 722307

6. Kierunki kształcenia w systemie modułowym.

technik mechatronik

technik informatyk

technik mechanik

7. Dodatkowe informacje o szkole.

Nasza szkoła przygotowuje do pracy w zmieniających się warunkach. Oprócz wiedzy i umiejętności dajemy możliwość wykształcenia obywatelskiej postawy i patriotyzmu – dwóch wartości, które są niezmiennie ważne w dzisiejszej rzeczywistości.

Szkoła ściśle współpracuje z:

Politechniką Łódzką, Wydziałem Mechanicznym - Patronem naukowym. Część zajęć jest realizowana w laboratoriach PŁ lub przez ich pracowników w naszej placówce. Uczniowie uczestniczą wykładach na temat nowoczesnych technologii, w zajęciach pozalekcyjnych rozszerzających umiejętności w zakresie programowania, a uczniowie klas IV w e-maturze z matematyki;

Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, gdzie realizowane są zajęcia specjalizacyjne modułowe dla mechatroników i informatyków oraz mechaników z CNC, a także prowadzona jest współpraca w zakresie promocji szkoły np. poprzez publikacje i reklamowanie zawodów i szkoły;

P&G GILLETTE  - Patronem zawodowym, dzięki któremu realizujemy zajęcia specjalizacyjne dla mechatroników  oraz praktyki zawodowe. Zakład współpracuje bardzo czynie w promocji szkolnictwa zawodowego, współpracy szkoły z firmą w  ŁCDNiKP oraz na konferencji KOWEZIU i MEN, a także sponsoruje działania szkoły m. in. tworzenie nowej sali mechatronicznej, wcześniej pracowni informatycznej.

Oferujemy:

Lekcje prowadzone w sposób niekonwencjonalny, wyzwalający aktywność uczniów.

Zajęcia praktyczne we własnych warsztatach szkolnych.

Praktyki zawodowe oraz wycieczki do zakładów pracy.

Udział w projektach wspieranych przez UE.

Możliwość uzyskania certyfikatów.

Programy profilaktyki i wychowawcze.

Opiekę pedagoga i psychologa.

Zajęcia edukacyjne prozdrowotne.

Edukację regionalną.

Ciekawe zajęcia sportowe „Tu każdy znajdzie coś dla siebie”.

Udział (wieloletni) w programach i akcjach charytatywnych.

Działania w Samorządzie Uczniowskim.

Pięć pracowni komputerowych.

Bibliotekę z czytelnią.

Szkolny radiowęzeł.

Stołówkę szkolną z bufetem.