XX KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW STAREGO CMENTARZA PRZY ULICY OGRODOWEJ W ŁODZI

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
Dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie
Informacja o wydarzeniu:

XX KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW

STAREGO CMENTARZA PRZY ULICY OGRODOWEJ W ŁODZI

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem oraz Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zapraszają młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w tegorocznej kweście – wolontariacie łódzkich szkół na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków naszej najstarszej łódzkiej nekropolii.

25 października 2014 r. kwestę łączymy z porządkowaniem wyznaczonych miejsc wokół zabytkowych pomników nagrobnych.

31 października 2014 r. liczymy na włączenie się szkół w dni kwesty organizowanej pod patronatem Miłośników Starego Cmentarza.

Chętni uczniowie wraz z opiekunami zobowiązani są do przesłania karty zgłoszenia

(w załączeniu) do 19 X 2014 r. drogą elektroniczną na adres: czubak.a@interia.pl.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej kwesty znajdują się w załączonym oddzielnym komunikacje.

Opracował

Piotr Machlański

XX KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW

STAREGO CMENTARZA PRZY ULICY OGRODOWEJ W ŁODZI

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem zaprasza młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w tegorocznej kweście – wolontariacie łódzkich szkół na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków naszej najstarszej łódzkiej nekropolii.

25 października 2014 porządkowanie wyznaczonych miejsc wokół zabytkowych pomników nagrobnych.

31 października 2014 kwesta szkolna.

PORZĄDKOWANIE CMENTARZA

TERMIN:                       25 października w godz. 10.00-15.00.

(I tura 10.00 - 12.00 Szkoły Podstawowe, II tura 12.30 – 15.00 Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne)

MIEJSCE:                     Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej w Łodzi

Rejestracja grup odbywać się będzie w oznakowanym miejscu (namiocie) przy kancelarii części katolickiej cmentarza od godz. 10.00.

UCZESTNICY:  Reprezentacja szkoły maksymalnie 10 osób pod opieką nauczyciela.

Mile widziane oznakowanie uczniów danej szkoły (tarcze, identyfikatory)

ZGŁOSZENIA:            Wypełniona karta zgłoszenia do 19 X 2014

mailowo na adres: czubak.a@interia.pl

Uprzejmie prosimy o zorganizowanie w miarę możliwości podstawowych narzędzi pracy (rękawiczki, grabie, grace, sekatory, szpadelki oraz worki na śmieci, itp.)

KWESTA SZKOLNA

TERMIN:                       31 października godz. 10.00-16.00.

(I tura 10.00 - 13.00, II tura 13.00 – 16.00)

MIEJSCE:                     Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej w Łodzi

Rejestracja grup i wydawanie puszek kwestarskich odbywać się będzie

UCZESTNICY:  Reprezentacja szkoły maksymalnie 6 osób pod opieką nauczyciela.

Mile widziane oznakowanie uczniów danej szkoły (tarcze, identyfikatory)

ZGŁOSZENIA:            Wypełniona karta zgłoszenia do 19 X 2014

mailowo na adres: czubak.a@interia.pl

Opiekunów wraz z uczestnikami prosimy podczas kwesty o:

ü  zbiórkę pieniędzy wyłącznie na terenie trzech części Starego Cmentarza (bez wychodzenia poza teren cmentarza),

ü  uprzejme i nienatarczywe zwracanie się do potencjalnych darczyńców,

ü  kulturalne, właściwe do miejsca pobytu zachowanie.

W dniach: porządkowania i kwesty, odbiór zaświadczeń potwierdzających udział w wolontariacie będą mogły otrzymać wyłącznie wcześniej zgłoszone szkoły.

Liczymy na Waszą obecność !!!

Załączniki:
Organizator: