V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” trwa!

Zorganizuj kampanię społeczną z „Żyj smacznie i zdrowo” i wygraj nagrody!

V edycja programu edukacyjnego dla szkół gimnazjalnych „Żyj smacznie i zdrowo” trwa! Po zamówieniu zestawu edukacyjnego i przeprowadzeniu przy jego pomocy zajęć dydaktycznych przez nauczycieli i pedagogów, zapraszamy do udziału w konkursie. W tym roku szkolnym zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu kampanii społecznej promującej zdrowe odżywanie i gotowanie, niemarnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków.

W V edycji programu zadaniem konkursowym jest organizacja kampanii społecznej. Kategoria ta pojawiła się już w poprzednich edycjach, dlatego systematycznie w Aktualnościach publikujemy najlepsze pomysły z ubiegłego roku. Wśród nich znalazły się takie wydarzenia, jak pikniki, happeningi, czy też festyny. Nie zabrakło również przedstawień szkolnych, nawiązania do popularnych programów telewizyjnych oraz akcji charytatywnych angażujących lokalne społeczności. Wydarzenia odbywały się na terenie gimnazjów, jak i całej miejscowości, a udział w nich brali uczniowie, ich rodzice, a także mieszkańcy danego miasta.

Nagrodą główną w konkursie jest klasa multimedialna, składająca się z tablicy multimedialnej, rzutnika, komputera i 30 tabletów, oraz wycieczka do Warszawy. Do wygrania jest także 29 tablic mutlimedialnych wraz z rzutnikami oraz 30 laptopów. Uroczyste wręczenie nagród w gimnazjach połączone będzie z warsztatami tanecznymi poprowadzonymi przez gwiazdę programu „You Can Dance. Po prostu tańcz!”. Więcej informacji w zakładce: Nagrody.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 5 kwietnia 2015 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej: Zgłoś pracę konkursową. Wystarczy wypełnić formularz konkursowy i ankietę na temat przeprowadzonych zajęć z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego zamówionego w V edycji. Następnie należy opisać przebieg, cele i sposób realizacji zorganizowanego wydarzenia społecznego oraz załączyć 10 zdjęć i ewentualnie 120 sekundowy film dokumentujące przeprowadzone wydarzenie społeczne.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej w zakładce: Konkurs dla szkół. Pytania związane z programem edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” oraz z konkursem prosimy przesyłać na adres e-mail: k.bajorska@synertime.pl lub dzwonić pod numer telefonu: 22 544 05 16.

Można jeszcze zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny w V edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo” poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej w zakładce: Zamów zestaw edukacyjny. Do tej pory, w czterech edycjach programu „Żyj smacznie i zdrowo” udział wzięło ponad 57,1% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

***********************************************

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w czterech edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział ponad 57,1% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo” prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestlé strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi

• Rzecznik Praw Dziecka

• Ministerstwo Sportu i Turystyki

• Ośrodek Rozwoju Edukacji