Programowanie – od pierwszoklasisty do maturzysty.

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
Nauczyciele przedmiotów informatycznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Informacja o wydarzeniu:

Programowanie – od pierwszoklasisty do maturzysty

Uprzejmie informujemy, iż 26 kwietnia o godz. 14.00 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w sali 310 odbędzie się konferencja połączona z warsztatami na temat Programowanie – od pierwszoklasisty do maturzysty. Spotkanie prowadzić będzie autorka podręczników do zajęć komputerowych i informatyki – Grażyna Koba reprezentująca Wydawnictwo MIGRA. Jest ono adresowane do nauczycieli przedmiotów informatycznych wszystkich typów szkół.

Zgodnie ze zmianami zapowiadanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, umiejętność programowania już niedługo stanie się elementem powszechnego kształcenia informatycznego. Serdecznie Państwa zapraszamy, aby już teraz zapoznać się szczegółowo z tą tematyką.

Podczas pierwszej części spotkania (14.00-15.30) przewiduje się następujące wystąpienia:

1. Na przykładzie płynnego przejścia od sterowania duszkiem (Scratch) i czarodziejem (Baltie) poprzez tworzenie gier do realizacji algorytmu zachłannego w języku programowania C++
  2. Prezentacja aktualnej oferty wydawniczej dla ucznia i nauczyciela

Podczas warsztatów (15:45 do 17:00) ich uczestnicy sprawdzą, w jaki sposób należy wdrażać w szkole programowanie, aby ukształtowane przez uczniów umiejętności były przydatne w praktycznych zastosowaniach tworzenia programów w profesjonalnych językach programowania. Uczestnicy warsztatów wykonają ćwiczenia w środowiskach Baltie i Scratch oraz w języku C++. Zostanie również zaprezentowane  działanie systemu testów elektronicznych. Na zakończenie przewidziana jest niespodzianka z nagrodami.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zarejestrowanie się na stronie: http://rejestracja.wckp.lodz.pl lub kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych, tel. 42 678 69 83. Informacje na temat konferencji znajdują się na stronie Ośrodka http://www.onti.wckp.lodz.pl

Jednocześnie prosimy o zapisanie się na spotkanie na stronie wydawnictwa MIGRA, w strefie nauczyciela https://nauczyciel.migra.pl i wybranie w menu bocznym przycisku Spotkania. Po zapisaniu się, można wybrać gratis, który otrzymają Państwo podczas spotkania po okazaniu wydrukowanego ze strony odpowiedniego kuponu. Podczas spotkania będą mogli Państwo również zakupić publikacje wydawnictwa MIGRA w promocyjnych cenach.

Opracowała:

Anna Koludo