I KONKURS LIDER WDRAŻANIA EDUKACJI NORMALIZACYJNEJ W GIMNAZJACH

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
Dyrektorzy publicznych i niepublicznych szkół gimnazjalnych
Informacja o wydarzeniu:

EDUKACJA NORMALIZACYJNA W  GIMNAZJACH

I KONKURS

LIDER WDRAŻANIA EDUKACJI NORMALIZACYJNEJ
W GIMNAZJACH

Wdrożenie edukacji normalizacyjnej w szkołach jest odpowiedzią na ogólnoświatowe zapotrzebowanie w zakresie podnoszenia jakości i bezpieczeństwa procesów, wyrobów
i usług. Normalizacja ma ogromy wpływ na każdą sferę naszego życia. Normalizacja od dawna jest istotnym elementem w rozwiązaniach techniczno-technologicznych i z tego najczęściej jest znana. Ale obecnie obejmuje już swym zasięgiem zagadnienia związane m.in. z: zarządzaniem (w tym zarządzanie jakością), żywnością, środowiskiem, bezpieczeństwem czy odpowiedzialnością społeczną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak trudne byłoby nasze codzienne funkcjonowanie bez normalizacji. Być może wynika to stąd, że normalizacja „pracuje w tle" - bez naszej świadomości. Edukacja normalizacyjna powinna więc być niezbędnym elementem kształcenia, kształtowania postaw konsumenckich i obywatelskich.

ŁCDNiKP uważa, że modelem edukacji normalizacyjnej należy objąć uczących się na wszystkich poziomach kształcenia. Zorganizowanie i przeprowadzenie I Konkursu Lider wdrażania edukacji normalizacyjnej w szkołach ponadgimnazjalnych świadczy o tym, że miał on duży wpływ na realizację działań normalizacyjnych w szkołach. Korzystając z tych doświadczeń proponuje się rozszerzenie tej koncepcji na szkoły gimnazjalne.

Celem koncepcji Konkursu Lider wdrażania edukacji normalizacyjnej w gimnazjach jest zainspirowanie i zmotywowanie nauczycieli i dyrektorów szkół do planowania i realizacji działań w zakresie wdrażania edukacji normalizacyjnej. Zaś istotą tej koncepcji jest wyłonienie lidera we wdrażaniu edukacji normalizacyjnej w gimnazjach zgodnie z kryteriami określonymi w Regulaminie Konkursu., upowszechnianie wiedzy o normalizacji w gimnazjach oraz upowszechnienie informacji o gimnazjach i ich działaniach w zakresie wdrażania edukacji normalizacyjnej.

Udział w konkursie powinien być poprzedzony rejestracją poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia.  Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy przesłać pocztą, faksem mailem lub pozostawić w sekretariacie ŁCDNiKP, ul. Kopcińskiego 29, I piętro, p. 105 do dnia 31 marca 2015 r.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa w dniu 30 kwietnia 2015 roku.

Regulamin Konkursu i Karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Łódzkiego Centrum doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego www.wckp.lodz.pl, w części poświęconej konkursom oraz w zakładce Edukacja Normalizacyjna.

Wyniki konkursu będą podane do wiadomości uczestników na tablicy ogłoszeń w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29 oraz umieszczone na stronie internetowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
i Kształcenia Praktycznego www.wckp.lodz.pl.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcamy do współpracy
z konsultantami i doradcami metodycznymi - koordynatorami Zespołów zadaniowych/metodycznych ds. edukacji normalizacyjnej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a także odwiedzania strony internetowej ŁCDNiKP w zakładce Edukacja normalizacja: http://www.ooidkz.wckp.lodz.pl/content/edukacja-normalizacyjna.

Janusz Moos

Łódzkiego Centrum Doskonalenia

Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Anna Siennicka