Dzień Komiksu Historycznego Na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu I Gier W Łodzi

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego 

zapraszają

 

DO UDZIAŁU W DNIU KOMIKSU HISTORYCZNEGO
NA 28. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOMIKSU I GIER W ŁODZI
15 WRZEŚNIA 2017 R. godz. 11.00-18.00

 

 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym po raz pierwszy na MFKiG w Łodzi

Dniu Komiksu Historycznego.

 

NAUCZYCIELI przedmiotów artystycznych, historii oraz języka polskiego zapraszamy do udziału w SZKOLENIU mającym na celu przedstawić powstałe w ostatnich latach komiksy historyczne, poświęcone im imprezy oraz konkursy,  a przede wszystkim skierować uwagę Państwa na przydatność i wysoką skuteczność tego atrakcyjnego i łatwo przyswajalnego przez młode pokolenie gatunku w procesie edukacji, podpowiedzieć pewne rozwiązania praktyczne, przestawić planowane publikacje i wydarzenia.

 

Powyższe zagadnienia przedstawią osoby od lat zajmujące się komiksem historycznym – organizatorzy konkursów, imprez i wystaw, wydawcy, krytycy oraz praktycy w pracy
z komiksem w sferze edukacyjnej.

 

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony specjalnym certyfikatem.

 

 

UCZNIÓW szkół podstawowych oraz starszych zapraszamy do udziału w WARSZTATACH, KONKURSACH, PREZENTACJACH I SPOTKANIACH AUTORSKICH zorganizowanych specjalnie dla nich w kilku blokach. Dotyczyć one będą zarówno komiksów, jak i gier edukacyjnych. Dla uczestników przewidziane są liczne nagrody.

 

Zaprezentują się najciekawsi autorzy i wydawcy komiksów historycznych oraz historycznych gier edukacyjnych.

 

Podczas, gdy Państwo będą brali udział w szkoleniu, uczniowie mogą uczestniczyć
w przeznaczonym dla nich bloku programowym, który będzie się odbywał równolegle.

 

Dzień Komiksu Historycznego na 28. MFKiG w Łodzi został zorganizowany ze względu na dynamiczny rozwój w Polsce gatunku komiksu historycznego i coraz bardziej powszechnym stosowaniem tego rodzaju publikacji w sferze edukacji i promocji. Ilość już stworzonych publikacji i wydarzeń, a także skala planowanych w najbliższej przyszłości przedsięwzięć, związanych również ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości, pozwala określić to zjawisko jako ważny element kultury i edukacji.

 

Dzień Komiksu Historycznego na 28. MFKiG w Łodzi odbędzie się w budynku Stadionu Miejskiego obok Atlas Areny, ul. Bandurskiego 9, 15 września 2017 r. w godz. 11.00-18.00.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w całym Festiwalu, który odbywa się w dniach 15-17 września 2017 r. w Atlas Arenie i Stadionie. Program Festiwalu można znaleźć na stronie http://komiksfestiwal.com/program/.

 

Dzień Komiksu Historycznego na 28. MFKiG w Łodzi dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017.

 

 

W imieniu Organizatorów

 

Adam Radoń

dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

 

Witold Tkaczyk

koordynator Dnia Komiksu Historycznego

na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Program_Dnia_Komiksu_Historycznego.pdf105.37 KB